Nedir?

Derimiz; gözenekler yoluyla nefes alır, solunum sistemine yardımcı organlardan biridir ve günlük oksijen alımının yüzde yedisini gerçekleştirir. Cildin nefes alabilmesi, sağlıklı ve genç kalması anlamına gelir. Çünkü oksijen miktarı ile kan dolaşımı arasında bir doğru orantı vardır yani oksijen miktarı düştüğünde kan dolaşımı otomatikman ağırlaşır bu da metabolizma hızını düşürür ve yaşlanma dediğimiz şey için uygun ortamı oluşturur. Bu durumun tam aksini yaratmak için oksijen terapi, cildin taze ve genç görünmesini sağlar ve anti-aging koruma ile yaşlanma etkilerini yavaşlatır.

Nasıl Uygulanır?

Cilde belli bir mesafeden, özel bir tabanca başlık yardımıyla püskürtülerek uygulanan oksijen terapinin basıncı, yapılan işleme ve cilt yapısına göre, cilt uzmanı tarafından ayarlanır.  % 95 oranda saf oksijen, uygulamanın ihtiyaçlarına göre vitaminler, hyaluronik asit, kolajen gibi içeriklerle kokteyl edilebilir.

 

Hangi Cilt Tiplerinde Uygulanabilir?

Tüm cilt tiplerine uygulanabilir olmakla birlikte, ayarlanabilen basınç, göz altı morluklarının giderilmesinde etkili olabilmektedir. Basınçlı oksijen terapinin kaslar üzerindeki masaj etkisi, deri altına ulaşan yoğun oksijen sayesinde kan dolaşımının hızlanması kolajen üretimi ile birleşince kaz ayakları, dudak üstü ve dudak kenarındaki ince çizgilerin giderilmesinde etkili sonuçlar elde etmemizi sağlar.

Oksijen Terapisi