Manikür Nedir?

Manikür, el ve tırnak bakımının yapılması, temizlenmesi ve tırnakların şekillendirilmesi için  uygulaman bakımdır.

Nasıl yapılır?

Tırnakların manikürden önce derinlemesine temizlenmesi gerekir. Krem de dahil olmak üzere yüzeyinde hiçbir şey bulunmaması gerekir. Tırnaklar, istenilen uzunlukta kesilerek, törpülenir. Kütikül temizleme çubuğu yardımı ile ölü deriler geriye doğru ittirilir. Geriye doğru itilen derilerin kolay bir şekilde kesilmesi için nemlendirici krem sürülerek birkaç dakika kadar beklenmesi gerekir. Yeterince bekleyen tırnaklar iyice yıkanır ve kurutulur. Tırnak etleri dikkatli bir şekilde kesilir. En son eller güzel bir şekilde yıkanır ve ardından nemlendirici krem sürülür.

Ne işe Yarar?

Manikür, ellerinizi rahatlatır, tırnaklarınızın doğru uzamasını ve nefes almasını sağlar. Aynı zamanda oluşan veya oluşmakta olan bir el enfeksiyonu bile kısa zamanda görüp, tedbir alma imkanı sunar.

 

PODO MANİKÜR

Kişiye özel podo başlıklar ile yapılır. Sertleşen, çatlayan, nasır oluşan parmaklarda mutlaka önerdiğimiz bir sistem olup, ellerinizi yumuşacık yapar.

 

TIRNAK KERATİN BAKIMI

Keratin, proteinin içindeki yapı taşlarından biridir ve tırnakların ana maddesidir. Bu sebeple yeterince keratin almak ve takviyeler ile tırnakları güçlendirmek gerekir.  Tırnağınıza uygulanan gerekli yağ ve Keratin takviyelerinin besleyici özelliği sayesinde tırnaklarınızdaki kırılmalar, sararmalar azalır ve tırnaklarınız güç kazanır.

 

EL BAKIMI

Kullanılan deterjan, alerjik fonksiyon ve hava değişimi kaynaklı el çatlamaları, tırnak eti sertleşmelerini önlemek için değerli yağ ve kremlerle yapılan bakımdır.

 

KALICI OJE

Kalıcı oje, daha uzun süre tırnaklarda kalabilen oje türüdür. Özel bir uygulama sonucunda tırnaklara sürülür. Bu ojenin tırnaklarda kalması için UV teknolojisinden faydalanılır. Klasik ojeler sararıp solma yaparken; kalıcı ojede böyle bir durum görülmez. Kaliteli ürün yelpazemiz sayesinde tırnaklarınız nefes alır.

Kullanım süresi 3-4 haftadır ve hiçbir hasar almadan kalıcılığını korur.

 

JEL GÜÇLENDİRME

Elastik yapıdaki base coatlar sayesinde şişirme adını verdiğimiz tekniği kullanarak özellikle tırnak yüzeyinde göçük, deformasyon, çatlaklar, çıkıntılar gibi kusurları doldurarak kapatmak konusunda etkilidir ve sert yapısı sayesinde çabuk kırılan tırnaklarda daha yüksek performans sağlar.

Yanlış işlem dolayısıyla hasar görmüş tırnaklarınızı jel güçlendirme sistemi ile sağlıklı bir şekilde uzatabilir, istediğiniz forma getirebiliriz.

Kullanım süresi 4-5 haftadır ve hiçbir hasar almadan kalıcılığını korur.

 

PROTEZ TIRNAK

Kişinin tırnaklarına daha sağlıklı ve estetik bir görünüm kazandıran, daha uzun süreli, kişinin kendi tırnakları üzerine özel koruyucular uygulandıktan sonra yapılan tırnak uygulamalarıdır.

Tırnağın yapısı ve uzunluğundan bağımsız, tırnaklarınıza dilediğiniz uzunluk ve formu kazandırabilir.

Merkezimizdeki son sistem başlıklar ve malzemeler sayesinde 3 hafta aralıklar ile bakım yaptırarak kalıcı hale getirebilirsiniz.

 

NAİL ART

Tırnak süsleme sanatı olan Nail Art, tırnakların desenle süslenmesini ve bu sayede güzel görünmesini sağlayan bir uygulamadır.

Merkezimizde tüm Nail Art çeşitliliği bulunmaktadır. Siz isteyin biz çizelim.

 

PEDİKÜR

Nedir?

Ayak (pedi) ve tedavi (cure) kelimelerinden türemiş olan pedikür bakımı, adından da anlaşılacağı üzere ayak ve tırnakların bakımına denir. Ancak bu bakımı sadece tırnak temizliği ve besleme anlamında değil, aynı zamanda ayak derisini yenilemek olarak açıklayabiliriz.

Ne İşe Yarar?

Pedikür, ölü etleri temizleyen, sertleşmiş ayak parmaklarınızı ve derinizi yumuşatan, ayak tırnaklarınızı tedavi eden bir bakımdır.

İyi bir uzman tarafından gerçekleştirilen bir seansta ayaklar ölü dokularından arındırılır, derisi yumuşatılır, tırnak etleri beslenir ve tercihen estetik anlamda bir bakımdan geçirilir. Doğru bakımlar ile daha doğru yürümek mümkündür. Rahatlatıcı etkisi hemen hissedilir. Ayrıca ayak tabanına ağılığının eşit yayılmasını sağlayarak sırt ağrılarını önlemeye de katkısı vardır.

 

 

NORMAL PEDİKÜR

Hasta veya kişiye özgü bir sorun olmayan ayaklarda rutin bakım olarak önerilir. Normal pedikür, ayak sağlığınızı daima koruyabilme, bir ayak hastalığı oluştuğunda hemen müdahale edebilme konforu sunar.

Nasıl Uygulanır?

Ayak ölü dokularından arındırılır, derisi yumuşatılır, tırnak etleri beslenir, peeling yapılır ve estetik anlamda bir bakımdan geçirilir.

Kimler Yaptırmalı?

Bizi gün boyu taşıyan ayakların bakıma ihtiyacı var. Daha konforlu bir yaşam için, herkes pedikürü hayatının olmazsa olmaz bir rutini haline getirmelidir.

 

MEDİKAL PEDİKÜR

Nedir?

Ayak topuk çatlağı veya sertleşmesi gibi sorunlara sahip ayaklar üzerinde medikal pedikür uygulaması rahatlatıcı ve iyileştirici bir etki oluşturur. Ayak sağlığının yeniden kazanılmasına yardımcı olur. Ayaktaki yıpranma dikkate alınarak krem veya bakım yağları ile besleyici, onarıcı ve koruyucu medikal bakım uygulaması yapılır.

Nasıl Uygulanır?

Medikal pedikürde, elektrikli törpü kullanılarak hijyenik ve pratik bir tırnak bakımı yapılır. Medikal pedikür yapılırken her aşamada farklı freze ucu takılan elektrikli törpüler kullanılıyor. Bu sayede hem el hem de ayak tırnaklarda kusursuz bir görünüm elde ediliyor. Ayak tabanında veya parmaklarda oluşan ve kalınlaşan tüm ölü deri dokusu ortadan kaldırılır ve pamuk gibi ayaklara sahip olursunuz.

Kimlere Uygulanır?

Ayak tabanında ve ayak parmaklarında yoğun kuruma veya sertleşmiş tabaka bulunan danışmalarımıza önerilir. Tek seansta bile yumuşacık ayaklara sahip olabilirsiniz.

 

PODO PEDİKÜR

Kimlere Yapılır?

Ayak nasırı, batık tırnak, ayak mantarları, derinleşmiş topuk çatlakları, ayak kokusu gibi ciddi ayak hastalıklarının önüne geçilir. Çok sorunlu ayaklarda bile mükemmel sonuçlar alınır.

Nasıl Uygulanır?

Kişiye özel setler ve podo başlıklar ile uygulanır. Ayak problemine uygun sterilize aletler kullanılır. Uzmanlarımız bilgi ve seanslarınız konusunda sizi en doğru şekilde bilgilendirmektedir.

Hijyen ve konforun birleştiği merkezimizde Uzman Ekibimiz ile ayak sorunlarınızı bitirelim.

Manikür